Attīstība

Par Uzņēmumu

SIA Vēvers ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 2001. gadā, kokapstrādes un ražošanas jomā darbojas jau 20 gadus. Uzņēmums ražo augstas kvalitātes priedes kokmateriālus: līmētas priedes koka logu brusas, konstrukciju brusas, apdares materiālus, teātra latas, kā arī skaidu briketes, šķeldu un citus koksnes produktus.

Aptuveni 80% savas produkcijas SIA Vēvers eksportē uz Eiropu, Skandināviju un Āziju. Daļa produkcijas tiek realizēta arī Latvijas tirgū.

Attīstība


Uzņēmums tika dibināts 1992. gadā kā zemnieku saimniecība “Muižarāji”. 2001. gadā tas tika pārstrukturizēts un līdz šim darbojas kā uzņēmums SIA Vēvers.

Uzņēmums katru gadu turpina augt un attīstīties, investējot līdzekļus jaunu ražošanas iekārtu iegādei un infrastruktūras pilnveidošanai.

2002-2006

Sākotnēji uzņēmumā bez ģimenes darbojās tikai pāris darbinieki, taču kopš 2002 gada sākuma uzņēmums nodarbina vairāk kā 100 cilvēkus.

Sadarbībā ar ERAF tiek uzstādītas jaunas koksnes kaltes un modernizēta esošā kalte, uzstādot automātiskus apsildes un žāvēšanas kontroles sistēmu no BascHild. Tāpat tiek iegādāts jauns koksnes smalcinātājs un iekraušanas tehnika.

2007-2011

Tiek uzbūvēts vēl viens ražošanas cehs un iegādāta jauna kokapstrādes tehnika no Weinig Group (Dimter Opticut garināšanas līnija, Grecon Combipact garumā audzējamā līnija un Raimann ProfitRip daudzzāģu līnija).

SIA Vēvers iegūst Forest Stewardship Council FSC® 100% sertifikātu.  FSC ir starptautisks ilgtspējīgas mežsaimniecības sertifikāts, kas nodrošina reizē videi draudzīgu, sociāli atbildīgu un ekonomiski izdevīgu meža apsaimniekošanu. FSC sertifikātā zīme ir atrodama uz visiem koksnes produktiem, kas nāk no saudzīgi apsaimniekota meža.

Ir realizēts vēl viens uzņēmuma attīstības projekts nodrošinot uzņēmumu ar jaunu koksnes žāvēšanas cehu. Šī investīcija ļauj vēl vairāk paaugstināt uzņēmuma darbības efektivitāti un kvalitāti.

Tiek uzcelts jauns ražošanas cehs 400 m2 platībā. Un iegādāta jauna kokapstrādes tehnika (Dimter Opticut garināšanas līnija un Trimwex prese brusu līmēšanai).

Tiek paplašināts ražošanas cehs ar kopējo platību 1600 m2, kā arī izbūvēts iekraušanas laukums ar kopējo platību 2500m2. Paralēli jaunā ražošanas ceha būvniecībai tiek modernizēts centrālais apkures katls, ieviešot automātisko kurināmā padevi un palielinot tā jaudu līdz 2MWh, kas ļauj nodrošināt papildus žāvēšanas kameras un jauno ražošanas cehu ar nepieciešamo siltumu, kā arī efektīvāk izmantot kurināmo.

2012-2016

Tiek mainīta ražošanas tehnoloģija, palielinot tās efektivitāti un kvalitāti. Ir iegādāts daudzzāģis un uzsākta jaunas žāvēšanas kameras izbūve.

Tiek pabeigta žāvēšanas kameru izbūve, kas dod iespēju paplašināt ražošanas apjomu, sortimentu un pilnveidot ražošanas procesus.

SIA Vēvers maina FSC sertifikāta tvērumu no FSC 100% uz FSC Mix Credit. Uzņēmums sāk nodrošināt klientus ar kurināmo kokskaidu brikešu piegādi mājās.

Tiek iegādāta jauna kokapstrādes tehnika (Grecon Ultra garumā audzējamā līnija). Tiek realizēts jaunas apaļkoku zāģēšanas līnijas projekts.

2016-2021

Tiek modernizētas ražošanas tehnoloģijas (skenneris, optimizācijas zāģis, apaļkoku šķirošanas līnija), investējot vairāk nekā 2 miljonus eiro.

Izbūvēts papildus iekraušanas laukums 1000 m2 platībā. Izbūvētas jaunas gatavās produkcijas nojumes. 

2021-

SIA “Vēvers” noslēdzis līgumu ar “Attīstības finanšu institūcijas Altum” par finansējuma piešķiršanu esošu iekārtu nomaiņai pret ievērojami modernākām kokapstrādes iekārtām ar zemāku enerģijas patēriņu uz vienu saražotās produkcijas vienību (m3). Projekta īstenošanas rezultātā tiks nodrošināts primārās enerģijas ietaupījums 407,10 MWh gadā, kā arī sasniegts siltumnīcefekta gāzu samazinājums 17,75 CO2 ekvivalenta tonnu gadā. Projekta kopējās izmaksas: 1 175 822,00 EUR, bet Atveseļošanās fonda (AF) finansējums sastāda EUR 352 746,60.

Papildus, sadarbībā ar Swedbank tika īstenots projekts par jauna ceha un ofisu telpu būvniecību. Kā arī tika uzbūvēta jauna katlumāja un apkures iekārta, lai nodrošinātu uzņēmumam nepieciešamo siltuma jaudu. Projekts ir izstrādāts ar mērķi paaugstināt energoefektivitāti un modernizēt ražošanu, kā arī palielināt ražošanas apjomu. 



Share by: